Sarkaçla yaşamak

Satın aldığımız tarım ürünlerinin ne şekilde yetiştirildiğinden emin olamıyoruz. Gıdaların içinde sağlığımıza zararlı maddeler mevcut mu? En sevdiğimiz yemeklerin bize faydalı olup olmadığını bilmiyoruz. Bunun devamında, sağlığımız konusunda da benzer bilinmezler var.

Her sabah aynaya baktığımızda görebildiklerimiz öylesine az ki: Bağışıklık sistemimiz iyi çalışıyor mu? Sinir sistemimiz ne durumda? İç organlarımızda temel bir sorun var mı?

Bu sorulara yanıt bulabilmemiz için önerilen yöntemlerin tamamı giderek artan parasal bedeller karşılığı alınabiliyor. Dahası, bazı sorulara parayla bile yanıt bulmak oldukça güç. Kaç kişi satın aldığı kuru fasulya için suni gübre veya pestisit analizi yapıyor? Parasını vermeye razı gelsek bile, sütün GDO analizi laboratuarlarda henüz yapılamıyor.

En temelde, tükettiğimiz gıdaların kendimize olumlu veya olumsuz etkileri hakkında kanaat getirebileceğimiz,  eski uygarlıkların çokça kullandığı bir yöntem var: sarkaç.

Sarkaç ile farklı sağlık sorularına da yanıt aramak mümkün. Yaptığınız her bir sonraki test bir öncekini doğrulamaya başladığında sarkacın inandırıcılığı kendini ortaya koyuyor.

sarkac_plus copySarkaçın (kuzey veya güney yarım kürede farketmiyor) saat dönüş yönünde dönmesi + (olumlu) sonuç; ters yönde dönmesi – (olumsuz) sonucu işaret ediyor. Sarkaç önce, öne ve arkaya doğru hareketlendiriliyor. Ortalama yarım dakika içinde (kısa bir titreme sonrası) fikrini ortaya koyuyor ve dairesel dönüşlerine başlıyor. Çok nadiren nötr olarak kalabiliyor ve dairesel harekete geçmiyor. Bazen sırasıyla hem + hem – dönüş yapabiliyor. Bu durum fındık ezmesi gibi kompozit ürünlerde karşımıza çıkabiliyor.

Mevcut gıda ve sağlık sisteminin artan baskısıyla, yakın bir gelecekte Radyestezi enerjisi ve sarkaç kullanımın artacağını tahmin etmek çok da zor değil.

http://www.spiritualizm.com/bbradyestezi1.html
http://www.biogeometry.org/page52.html
http://www.amazon.com/Principles-Practice-Radiesthesia-Abbe-Mermet/dp/1852300078
http://books.google.com.tr/books?id=2o3ZZsNM99YC&pg=PA54&lpg=PA54&dq=Abbe+Mermet&source=bl&ots=9u8k1AjVZu&sig=PWd5mWWQ7_L6RhS5_4uovP-nmis&hl=tr&sa=X&ei=hbFTUvjwCumB4ATCm4HwBQ&ved=0CG8Q6AEwCw#v=onepage&q=Abbe%20Mermet&f=false

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s